Ministerstvo práce zverejnilo opravné výkazy, zamestnávatelia ich môžu podávať do konca marca

Share

24.2.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR zverejnilo opravené výkazy k čerpaniu príspevkov na udržanie zamestnanosti za január tohto roka. Nezrovnalosti, ktoré vznikli v súvislosti s priemerným hodinovým zárobkom v rámci opatrenia 1 a 3A, rezort práce v nových výkazoch odstránil.

Žiadatelia, ktorí už využili výkazy za január zverejnené do 23. februára tohto roka (vrátane), môžu požiadať od 24. februára o opravu vyplnením a zaslaním príslušného výkazu. Ministerstvo práce a sociálnych vecí o tom informovalo v tlačovej správe.

Ministerstvo nezrovnalosti mrzia

„Mrzí nás vznik nezrovnalosti v priebehu implementácie úprav vo výkazoch pre zamestnávateľov. Naďalej pracujeme na optimalizácii všetkých krokov s cieľom, aby bola „Prvá pomoc“ vyplácaná v súlade s pravidlami a čo najrýchlejšie,“ uviedlo ministerstvo práce.

Upravený výkaz pre opatrenia 1 a 3A za január tohto roka je už dostupný pre žiadateľov na stránke www.pomahameludom.sk. „Technická náročnosť úpravy si vyžiadala adekvátny čas. MPSVR SR koordinovalo aktivity a procesy tak, aby zamestnávatelia mohli požiadať o príspevok čo najskôr,“ tvrdí rezort.

Rozdiely budú doplatené

Úprava výkazov sa týka časti zamestnancov s priemerným hodinovým zárobkom nižším ako 4,475 eura. Zamestnávatelia, ktorí uviedli vo výkaze za január najmenej jedného takéhoto zamestnanca, môžu do konca marca tohto roka vyplniť a poslať opravené výkazy. Príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny rozdiel doplatí.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Žiadosti a výkazy za november a december minulého roka môžu žiadatelia podávať do 28. februára tohto roka.

Viac k témam: chyby, mesačný výkaz, nezrovnalosti, zamestnávatelia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo práce zverejnilo opravné výkazy, zamestnávatelia ich môžu podávať do konca marca © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: Ekonomika

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.