Ministerstvo vnútra chce nakúpiť štvorkolky a motorové člny ako pomoc v boji proti envirokriminalite

Share

2.10.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra vyhlásilo verejné obstarávanie na zabezpečenie viacerých typov dopravných prostriedkov za účelom boja proti envirokriminalite.

Ako sa ďalej uvádza v oznámení na internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie, náklady na zabezpečenie techniky odhadli na 1 499 543 eur bez DPH. Obstarávanie je podľa ministerstva súčasťou projektu „Posilnenie kapacít Policajného zboru v boji proti environmentálnej trestnej činnosti“.

Štvorkolky aj člny

Konkrétne má rezort v úmysle zabezpečiť napríklad dva nafukovacie člny s vrtuľovými motormi s kapacitou na prepravu minimálne šiestich osôb. Takisto chce zadovážiť deväť motorových štvorkoliek s pohonom 4×4. Tie by mali byť vybavené napríklad navijákmi alebo boxami na prepravu batožiny.

Ďalším artiklom, ktorý ministerstvo plánuje kúpiť sú terénne vozidlá 4×4 s kapacitou na prepravu aspoň piatich osôb. Konkrétne chce rezort zabezpečiť deväť takýchto vozidiel. Rovnako deväť by malo byť úžitkových vozidiel – dodávok 4×4, schopných prepraviť aspoň osem osôb.

Rôzne príslušenstvo

Súčasťou obstarávania je aj zámer zabezpečiť deväť vozidiel SUV nižšej strednej alebo strednej triedy s pohonom 4×4 s hybridným pohonom a tiež deväť automobilov nižšej strednej alebo strednej triedy typu „Combi Wagon“ s hybridným pohonom.

Ministerstvo k dopravným prostriedkom obstaráva aj rôzne príslušenstvo, napríklad vozíky na prepravu člnov a štvorkoliek.

Záujemcovia o dodanie techniky môžu rezortu predkladať ponuky do 28. októbra. Kritériom vyhodnocovania ponúk má byť najvýhodnejšia cena.

Viac k témam: verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo vnútra chce nakúpiť štvorkolky a motorové člny ako pomoc v boji proti envirokriminalite © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.