Kategórie
Slovensko Správy

Ministerstvo vnútra zaregistrovalo stranu Dobrá voľba exministra zdravotníctva Druckera

Tomáš Drucker 12. septembra na ministerstve vnútra odovzdal takmer 30-tisíc podpisov na registráciu strany.

7.10.2019 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra v pondelok zaregistrovalo stranu exministra zdravotníctva Tomáša Druckera Dobrá voľba. Informuje o tom ministerstvo na svojej webovej stránke.

Drucker 12. septembra na ministerstve vnútra odovzdal takmer 30-tisíc podpisov na registráciu strany. O tom, že bývalý minister zdravotníctva a vnútra za Smer-SD založí vlastnú stranu, sa špekulovalo dlhšie. Drucker zámer založiť stranu potvrdil v polovici augusta. Stana sa chce zamerať najmä na seniorov, rodinu a oblasť zdravotníctva.

Členmi Dobrej voľby sú poslanci NR SR Martin Fedor a Katarína Cséfalvayová. Tvárami strany sú tiež rektorka Akadémie Policajného zboru a odborníčka na trestné právo Lucia Kurilovská, bývalý riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne Miroslav Kočan, zakladateľka Hniezda záchrany Tretie srdce a riaditeľka bratislavského zariadenia pre seniorov Náruč Anna Ghannamová, Andrea Gállová z Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave, starosta obce Dvory nad Žitavou Branislav Becík či Radomír Šalitroš, ktorý sa bude venovať hospodárskej politike.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo vnútra zaregistrovalo stranu Dobrá voľba exministra zdravotníctva Druckera © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.

Exit mobile version