Site icon Spišiakoviny

Ministri financií G7 po rokoch dosiahli historickú dohodu, technologické giganty budú platiť férové dane

5.6.2021 (Webnoviny.sk) – Najbohatšie krajiny sveta združené v organizácii G7 v sobotu podpísali historickú globálnu dohodu s cieľom čeliť vyhýbaniu sa plateniu daní a zaručiť, že technologické giganty budú platiť férové dane. Informoval o tom šéf britského rezortu financií Rishi Sunak. Uviedol, že ministri financií skupiny G7 dohodu podpísali počas druhého a záverečného dňa zasadania v Londýne.

„Teší ma, že môžem oznámiť, že ministri financií organizácie G7 dnes, po rokoch diskusií, dosiahli historickú dohodu o reforme globálneho daňového systému tak, aby vyhovoval globálnemu digitálnemu veku, a hlavne, aby bol férový, takže tie správne firmy budú platiť správne dane na správnych miestach,“ povedal Sunak vo videospráve zverejnenej na Twitteri.

Ministri financií G7 na zasadaní v Londýne zároveň súhlasili s princípom minimálnej korporátnej dane na úrovni najmenej 15 percent. Pre vlády by to mohlo znamenať prílev miliárd dolárov na splácanie dlhov, ktoré vznikli počas pandémie ochorenia COVID-19. Dohoda sa môže dotknúť takých technologických gigantov, ako sú Amazon či Google.

Viac k témam: dane, ministri, štáty G7, technologické firmy
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministri financií G7 po rokoch dosiahli historickú dohodu, technologické giganty budú platiť férové dane © SITA Všetky práva vyhradené.

Exit mobile version