Mladík okradol na ulici zdravotne postihnutú dôchodkyňu, za tento čin mu hrozí až desať rokov (video)

20.1.2022 (Webnoviny.sk) – Mladík okradol na ulici v Bratislave zdravotne postihnutú dôchodkyňu. Obvineniu zo zločinu krádeže spáchaného na chránenej osobe čelí 17-ročný Nikolas B. z okresu Senica.

Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, obvinený v stredu 19. januára na Šumavskej ulici pristúpil k 77-ročnej seniorke, ktorá sa pohybovala pomocou zdravotníckej pomôcky.

„Žene vytrhol kabelku, ktorú mala v pripevnenom košíku a utiekol,“ uviedol Szeiff. Krádežou kabelky s osobnými vecami a peniazmi jej spôsobil škodu v celkovej výške zhruba 700 eur.

Policajti následne zadržali troch mladíkov vo veku 17 až 20 rokov, ktorí boli s obvineným prítomní pri krádeži. Mužov si po vypočutí a vykonaní potrebných úkonov prevzali pracovníci reedukačného centra, z ktorého však utiekli. Obvineného Nikolasa zadržali v stredu večer v priestoroch Železničnej stanice v Bratislave.

Nakoľko sa uvedeného konania dopustil na chránenej osobe, v prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri roky až desať rokov.

Viac k témam: Dôchodkyňa, Krádež, Zdravotne postihnutí
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladík okradol na ulici zdravotne postihnutú dôchodkyňu, za tento čin mu hrozí až desať rokov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.