Muž sa listami vyhrážal ústavným činiteľom, hrozí mu až desať rokov väzenia (video)

14.3.2021 (Webnoviny.sk) – Za zaslanie výhražných listov ústavným činiteľom hrozí 64-ročnému mužovi zo Svidníka štyri až desať rokov väzenia. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková, polícia prostredníctvom operatívno-pátracej činnosti a následného expertízneho skúmania dokázala stotožniť osobu, ktorá výhražný list zaslala. Muž je obvinený zo zločinu vydierania a z prečinu nebezpečného vyhrážania.

Svedčí o tom aj prípad dvoch zaslaných anonymných zásielok, ktorých adresátom bola prezidentka SR a ministerka spravodlivosti SR. V septembri 2020 a koncom minulého roka im bol doručený anonymný list, ktorý obsahoval vyhrážky a vydieranie,“ ozrejmila Mihalíková.

Prípady si na základe výberovej príslušnosti prevzala bratislavská krajská kriminálka. Na základe vykonaných vyšetrovacích úkonov a súhlasu prokurátora bola za súčinnosti bratislavských a prešovských policajtov pohotovostného policajného útvaru koncom týždňa vo Svidníku zaistená podozrivá osoba.

V priestoroch jedného z bytov vo Svidníku vykonali bratislavskí kriminalisti aj domovú prehliadku, v rámci ktorej boli zaistené čisté obálky, písacie potreby, dva notebooky, nosiče dát, tri mobilné telefóny a viacero listín s rukou písaným textom. Všetky zaistené veci boli zaslané na expertízne skúmanie,“ dodala bratislavská policajná hovorkyňa.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: podozrivý, policajná akcia, vydieranie, vyhrážanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž sa listami vyhrážal ústavným činiteľom, hrozí mu až desať rokov väzenia (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.