Na cestách v Košickom kraji opäť chytili opitých vodičov, policajti budú nekompromisní

3.7.2019 (Webnoviny.sk) – Policajti počas uplynulého týždňa na cestách Košického kraja prichytili 38 vodičov pod vplyvom alkoholu, 15 z nich s hodnotou vyššou ako jedno promile. Evidovali 33 dopravných nehôd, z toho osem pod vplyvom alkoholu.

Vyhlásili celoslovenskú dopravnú akciu

Pri jednej nehode zrazilo auto chodca a v dvoch prípadoch boli účastníkmi nehôd cyklisti. Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa KR PZ v Košiciach Lenka Ivanová.

Minulý týždeň vyhlásil viceprezident Policajného zboru Róbert Bozalka celoslovenskú dopravnú akciu, ktorá bude trvať až do odvolania. Stopku majú dostať všetci arogantní a nezodpovední účastníci cestnej premávky.

Sledujú dodržiavanie zákazov

Na situáciu na cestách reaguje aj Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach a útvary v jeho pôsobnosti.

Až do odvolania svoju pozornosť zamerajú na dodržiavanie zákazu požívania alkoholických nápojov alebo inej návykovej látky pred alebo počas vedenia vozidla, dodržiavanie ustanovených alebo obmedzených rýchlostí jazdy vozidiel či spôsob jazdy vodičov.

Viac k témam: alkohol za volantom, opitý vodič, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Na cestách v Košickom kraji opäť chytili opitých vodičov, policajti budú nekompromisní © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.