Na Havajských ostrovoch privítali počas prvého dňa programu rozvoja cestovného ruchu asi 8-tisíc návštevníkov

Share

17.10.2020 (Webnoviny.sk) – Asi 8-tisíc návštevníkov privítali na Havajských ostrovoch počas prvého dňa nového programu rozvoja cestovného ruchu. Ten umožní cestujúcim prísť na ostrovy bez povinnosti podstúpiť dvojtýždňovú karanténu, ak predložia negatívny test na koronavírus.

Cieľom programu je zastaviť ničivý úpadok cestovného ruchu na Havajských ostrovoch, ktorý spôsobila pandémia ochorenia COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus

Ekonomika ostrovov je výrazným spôsobom závislá od spomenutého segmentu. Napriek tomu program vyvoláva otázky, či je Havaj pripravený bezpečne privítať dovolenkárov.

Ako uviedli americké úrady, viac ako stovka z približne 4-tisíc havajských reštaurácií, pekární a stravovacích zariadení museli ich majitelia počas nedávnych mesiacov natrvalo zatvoriť a pri vyše polovici tohto počtu sa predpokladá, že ekonomicky neprežijú najbližšie týždne.

Na spomenutý program, ktorý je financovaný z federálnych peňazí, vyčlenili dovedna 75 miliónov dolárov. V rámci neho poskytnú obyvateľom Havajských ostrovov 500 dolárov na to, aby ich počas nasledujúcich 60 dní utratili v miestnych reštauráciách.

Viac k témam: cestovanie, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v USA, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Havajských ostrovoch privítali počas prvého dňa programu rozvoja cestovného ruchu asi 8-tisíc návštevníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SprávySvet

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.