Na Slovensku chce vzniknúť ďalších 18 nových politických strán medzi nimi aj Kiskova Za ľudí

14.7.2019 (Webnoviny.sk) – Na Slovensku chce vzniknúť ďalších 18 nových politických strán. Ich prípravné výbory už začali zbierať podpisy. Na registráciu ich totiž potrebujú minimálne 10 tisíc.

Ako ďalej vyplýva z oznámenia zverejneného na webstránke ministerstva vnútra, podpisy zbierajú subjekty Šariš, Naše Voľby, Cieľ, Slovenská iniciatíva menšín, Rómske demokratické hnutie, Hlas občana, RADOSŤ Hnutie Slovenska, Únia štátnej starostlivosti, Budúcnosť pre Slovensko, Slovenská vlastenecká strana, Pirátska strana, Právo a povinnosť, Zelenáči – občianska iniciatíva, Rómska strana, Strana Spotrebiteľov, Alternatíva pre Slovensko, Ľudia ulice a Za ľudí.

Na Slovensku je momentálne zaregistrovaných viac ako 150 politických strán a hnutí. Od januára začala platiť novela zákona o politických stranách, ktorá priniesla novú reguláciu pre voľby do Národnej rady SR a Európskeho parlamentu. Podmienkou pre kandidujúce strany je, aby strana, ktorá chce ísť do volieb, mala stanovený minimálny počet orgánov.

Zo zákona musí mať každá strana revíznu komisiu, rozhodcovský orgán a výkonný orgán (predsedníctvo). Najvyšším straníckym orgánom je snem. Zmena zákona upravuje napríklad aj to, že názov politickej strany alebo jej skratka nesmú obsahovať meno alebo priezvisko osoby, ktorá je štatutárnym orgánom, členom štatutárneho orgánu alebo členom prípravného výboru strany.

Viac k témam: ministerstvo vnútra SR, Za ľudí – Kiskova politická strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensku chce vzniknúť ďalších 18 nových politických strán medzi nimi aj Kiskova Za ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.