Na Slovensku silno fúka, meteorológovia varujú aj pred povodňami

24.2.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého stupňa pre celé územie Slovenska pred silným vetrom. Uvádza to na svojej oficiálnej stránke. Výstraha trvá do obeda 12:00.

Snehové jazyky a záveje

V okresoch Banská Bystrica, Brezno, Považská Bystrica, Kežmarok, Poprad, Stará Ľubovňa a vo všetkých okresoch Žilinského kraja platí výstraha prvého stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi najmä v polohách nad 800 m.n.m.

„Tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity,“ upozorňujú meteorológovia.

Výstraha pred povodňami

Pre okresy Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Námestovo, Dolný Kubín, Martin a Stará Ľubovňa vydali meteorológovia výstrahu prvého stupňa pred povodňami. S výnimkou okresov Martin a Stará Ľubovňa trvá výstraha do 12:00. Pre okres Martin platí výstraha do 18:00 a pre Starú Ľubovňu do zajtra 8:30.

Na tokoch v povodí horného a stredného Váhu je aktuálne ustálenosť až mierny pokles vodných hladín pri vysokých vodných stavoch. Hladiny tokov pod vodnými dielami sú ovplyvňované manipuláciou. „Podľa predpokladaného vývoja počasia očakávame na tokoch v povodí horného a stredného Váhu mierny až výrazný pokles vodných hladín,“ približujú meteorológovia.

Viac k témam: počasie, povodne, silný vietor
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensku silno fúka, meteorológovia varujú aj pred povodňami © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.