Naď vidí priestor pre spoluprácu s Japonskom, v oblasti obrany nie je vzdialenosť prekážkou

17.5.2021 (Webnoviny.sk) – Hoci Slovensko a Japonsko nemajú bilaterálnu dohodu vo vojenskej oblasti, priestor na spoluprácu je podľa ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽaNO) možný napríklad pri podpore slovenského obranného priemyslu. Naď to konštatoval počas pondelkového stretnutia s japonským veľvyslancom na Slovensku Makotom Nakagawuom. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Naď spolu s japonským veľvyslancom prebral okrem možností spolupráce oboch krajín v oblasti bezpečnosti a obrany aj aktuálne dianie na zahranično-politickej scéne.

„Spoločné vízie, ciele a hodnotové piliere, ktoré sú hlavným hnacím motorom multilaterálnej spolupráce, nás spájajú nielen s našimi euroatlantickými partnermi, ale taktiež s partnermi, ktorí sa k týmto hodnotám hlásia a podporujú ich. Pri budovaní spolupráce a rozvoji vzájomných vzťahov v oblasti obrany a bezpečnosti preto nie je prekážkou ani geografická vzdialenosť,“ povedal slovenský minister obrany.

Počas stretnutia priblížil Naď japonskému veľvyslancovi ambície a plány rezortu obrany tak v oblasti modernizácie zastaranej vojenskej techniky, ako aj v oblasti podpory a zefektívňovania služby profesionálnych vojakov. Priestor dostali aj nové strategické dokumenty či vynakladanie finančných prostriedkov na obranu v zmysle platného medzinárodného záväzku.

Viac k témam: medzinárodná spolupráca, obranný priemysel
Zdroj: Webnoviny.sk – Naď vidí priestor pre spoluprácu s Japonskom, v oblasti obrany nie je vzdialenosť prekážkou © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.