Úvod  >  Článok:  Nagy vždy hral s veľkou ľahkosťou, vraví Sukeľ a priznal zimomriavky pri jeho rozlúčke s kariérou

Nagy vždy hral s veľkou ľahkosťou, vraví Sukeľ a priznal zimomriavky pri jeho rozlúčke s kariérou

Nagy vždy hral s veľkou ľahkosťou, vraví Sukeľ a priznal zimomriavky pri jeho rozlúčke s kariérou

KOŠICE 22. mája (WebNoviny.sk) – Má 23 rokov, na svojom konte bronz z juniorských MS a teraz si odkrútil premiéru na seniorskom svetovom šampionáte.

Hokejový útočník Matúš Sukeľ debut absolvoval v domácom prostredí a bol veľmi vydarený. V kvalitnej konkurencii sa s piatimi gólmi stal v Košiciach najlepším strelcom slovenského výberu.

Na klubovej úrovni hral medzi dospelými zatiaľ iba na Slovensku, po sezóne v KHL zamieri do Česka a bude hrať za Spartu Praha. „Hokej na šampionáte mi chutil. Asi mi dosť pomohol prvý zápas proti Američanom, dal som gól a zvíťazili sme. Potom som hral sebavedomo, maximálne som si to užíval. Ani si poriadne neuvedomujem, že som najlepší strelec nášho tímu,“ hodnotil Matúš Sukeľ svetový šampionát. po poslednom zápase Slovákov.

Poriadne nabitý tím

Predstaviť sa na MS pred vlastnými fanúšikmi znamenalo pre neho veľmi veľa. „Mali sme poriadne nabitý tím, veď prišli všetci chalani z NHL, ktorí mohli. Mali sme top výber a pre mňa bolo úžasné, že som sa sem vôbec dostal. To, že sme hrali na šampionáte dobre, pre mňa znamená ešte viac,“ pokračoval Sukeľ.

Slováci na turnaji nepostúpili do štvrťfinále, o vytúženú miestenku medzi oktetom najlepších ich pripravili nevydarené závery zápasov proti Kanaďanom (5:6) a Nemcom (2:3).

„Zápas s Nemeckom bude v našich hlavách dozrievať ešte nejaký čas. Boli to sekundy a detaily, ktoré nás delili od postupu do štvrťfinále. Hrali sme celý turnaj výborný hokej, možno sme si zaslúžili ísť ďalej,“ zhodnotil nevysoký center pôvodom z Liptova.

Jeho hru vždy sledoval

„Vnímali sme pozitívny ohlas medzi ľuďmi na našu hru. Ľudia na štadióne boli skvelí a hnali nás v každom zápase vpred. Platí to aj pre ďalších. Ľudia z môjho okolia, ale aj cudzí ľudia, nám gratulovali a fandili, že sa im náš hokej páčil. To dokáže povzbudiť,“ doplnil.

Utorková rozlúčka slovenskej reprezentácie s MS 2019 bola zároveň aj derniérou 39-ročného útočníka Ladislava Nagya so súťažným hokejom, na Sukeľa záverečný ceremoniál urobil dojem.

„Mal som aj za Laciho zimomriavky. Verím, že si to užil, takú rozlúčku si zaslúžil. Mal vynikajúcu kariéru a klobúk dolu pred ním. Ako mladík som síce nemal nijaký konkrétny vzor, ale sledoval som všetkých chalanov, ktorí hrali v NHL. Keď som proti nemu hral v extralige, vždy som rád sledoval jeho hru, aj keď bol môj súper. Hral s veľkou ľahkosťou, je to frajer,“ zložil na záver poklonu Nagyovi.

Viac o MS v hokeji 2019

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019, slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Nagy vždy hral s veľkou ľahkosťou, vraví Sukeľ a priznal zimomriavky pri jeho rozlúčke s kariérou © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním