Najväčšiu dôveru v územiach s maďarskou menšinou má Sólymos

Share

14.12.2020 (Webnoviny.sk) – Najdôveryhodnejším politikom maďarskej národnosti na územiach s maďarskou menšinou je László Sólymos (Most-Híd), po ňom Gyula Bárdos (SMK) a Zsolt Simon (Maďarské fórum).

Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry Polis Slovakia, ktorý vykonala na vzorke 961 respondentov starších ako 18 rokov, na území okresov Senec, Dunajská Streda, Galanta, Šaľa, Komárno, Nové Zámky, Levice, Veľký Krtíš, Lučenec, Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava, Košice-okolie, Košice, Michalovce, Trebišov a Bratislava.

V prieskume respondenti odpovedali na otázku „Nakoľko dôverujete nasledujúcim politikom?“, pričom si mohli vybrať z nasledovných politikov: László Sólymos, Zsolt Simon, Gyula Bárdos, József Berényi (SMK), Krizstián Forró (SMK), Ábel Ravasz (Most-Híd), József Nagy (Spolupatričnosť), Irén Sárközy (Most-Híd), Peter Őry (SMK), Konrád Rigó (Most-Híd), Szabolcz Mózes (Spolupatričnosť).

Prieskum agentúra vyhodnotila v dvoch tabuľkách, jednak kompletne a tiež zvlášť len pre respondentov maďarskej národnosti.

Medzi maďarskými voličmi vyhral Gyula Bárdos, avšak v celom súbore sa umiestnil až na treťom mieste. Tam najlepšie obstál László Sólymos, ktorý sa medzi maďarskými voličmi umiestnil ako druhý najdôveryhodnejší. Zsolt Simon obsadil druhé, respektíve tretie miesto medzi maďarskými voličmi.

Viac k témam: prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Najväčšiu dôveru v územiach s maďarskou menšinou má Sólymos © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.