Úvod  >  Článok:  NAKA obvinila konateľa firmy Kiskovcov z daňového trestného činu, na situáciu reagoval aj prezident

NAKA obvinila konateľa firmy Kiskovcov z daňového trestného činu, na situáciu reagoval aj prezident

NAKA obvinila konateľa firmy Kiskovcov z daňového trestného činu, na situáciu reagoval aj prezident

BRATISLAVA 19. februára (WebNoviny.sk) – Národná kriminálna agentúra na východnom Slovensku koncom minulého týždňa vzniesla v kauze prezidenta Andreja Kisku prvé obvinenie. Informáciu priniesol spravodajský portál Denníka N, ktorému to potvrdila polícia.

Obvinili Eduarda K.

Dňa 9. júla 2018 prokurátor Krajskej prokuratúry v Prešove v zmysle Trestného poriadku vydal záväzný pokyn vyšetrovateľke vo veci daňového podvodu vydať uznesenie o začatí trestného stíhania a následne vydať uznesenie o spojení veci s trestnou vecou zločinu daňového podvodu. Dňa 13. februára 2019 vyšetrovateľ finančnej polície NAKA obvinil jednu osobu za daňový trestný čin. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné poskytnúť ďalšie informácie,“ vyhlásilo policajné prezídium.

Obvinený je podľa informácií Denníka N konateľ firmy KTAG Eduard K. Druhý konateľ firmy a Kiskov brat Jaroslav obvinený nie je. V čase, keď sa podľa polície stal trestný čin, bol konateľom aj Andrej Kiska.

Reakcia prezidenta

Stíhanie sa týka toho, že si KTAG od štátu vypýtala neoprávnenú vratku DPH vo výške 146-tisíc eur. Vratka nebola nikdy vyplatená, už len jej samotné uplatnenie je podľa polície trestný čin.

Firma vo veci zaplatila aj pokutu, ale polícia prípad prirovnáva k Ladislavovi Bašternákovi a hovorí, že sa na to nevzťahuje účinná ľútosť.

Na obvinenie reagoval na svojom oficiálnom účte na sociálnej sieti Facebook aj prezident Kiska. Podľa jeho slov sa zastrašovať nenechá a viac informácií poskytne vo štvrtok, 21. februára.

Viac k témam: Národná kriminálna agentúra (NAKA), obvinenie, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA obvinila konateľa firmy Kiskovcov z daňového trestného činu, na situáciu reagoval aj prezident © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním