Národniari predložia do parlamentu vlastný návrh na zvýšenie ochrany života, Matovičov odmietli

25.9.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenská národná strana (SNS) predloží do Národnej rady SR (NR SR) vlastný návrh zákona na zvýšenie ochrany života.

“Zahlasoval som (na aktuálnej schôdzi parlamentu – poz. red.) zo štyroch návrhov na zvýšenie ochrany života za ten, ktorý predložil R. Vašečka, pretože bol najlepším. Návrh OĽaNO neriešil potraty. Práve preto SNS príde s vlastnou iniciatívou, ktorú ohlásila na spoločnej tlačovke s KDŽP – Alianciou za Slovensko. Ten, kto prezentuje Matovičov návrh ako protipotratový, tak to s návrhom na ochranu života nemyslí vážne,” povedal predseda NR SR a SNS Andrej Danko.

Politická strana KDŽP – Aliancia za Slovensko tvrdí, že liberálna kresťanská kaviareň, ktorá podľa nich upiekla alianciu s progresívnymi liberálmi ich vyzvala, aby nespolupracovali s SNS, pretože Andrej Danko nehlasoval „za život.“

„Andrej Danko hlasoval za zákon, ktorý predložil Richard Vašečka, takže hlasoval za život. Otázku, prečo nebude hlasovať za Matovičov návrh nám vopred odôvodnil, že ho nepovažuje svojím obsahom za zákon, ktorý bojuje proti potratom a na druhej strane zavádza možnosť utajeného pôrodu, ktorý predstavuje riziko, že tajne porodené deti budú ohrozené na bezpečnosti z pohľadu obchodovania s deťmi a ich orgánmi,“ uviedla mimoparlamentná strana.

KDŽP – Aliancia za Slovensko je politická strana, ktorá má v stanovách, že nevstúpi do žiadnej vlády, ktorá nezvýši ochranu počatého života.

„O tomto záväzku vie SNS, vie o ňom každý a márne čakáme, že sa k nemu pridá aj KDH. Spolupracovať na zákonoch za život budeme s každým, kto je v parlamente dnes a kto tam bude zajtra, či o rok,“ konštatovala strana.

Viac k témam: interrupcia, KDŽP – Aliancia za Slovensko, potrat
Zdroj: Webnoviny.sk – Národniari predložia do parlamentu vlastný návrh na zvýšenie ochrany života, Matovičov odmietli © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.