Natočili dokument o legendárnom Schumacherovi, premiéra by mala byť čoskoro

ŽENEVA 12. mája (WebNoviny.sk) – Bývalý nemecký pretekár formuly 1 Michael Schumacher sa dočká veľkej pocty. Vo vlasti natočili dokument o jeho živote.

Zrežírovali go Michael Wech a Hanns-Bruno Kammertöns a momentálne sa nachádza v štádiu postprodukcie.

Výpovede rodinných príslušníkov

Dokument o sedemnásobnom majstrovi F1 vznikol so súhlasom aj podporou jeho rodinných príslušníkov. Zahŕňať bude aj ich výpovede. Verejnosť by sa mohla dočkať jeho premiéry už počas nasledujúceho mesiaca.

Päťdesiatročný Schumacher si 29. decembra 2013 na lyžovačke vo francúzskych Alpách po páde hlavou na kameň poranil mozog aj napriek tomu, že na sebe mal prilbu.

Polemiky o zdravotnom stave

Niekdajší úspešný pretekár sa neobjavil na verejnosti od roku 2013 a o jeho zdravotnom stave sa dlho vedú polemiky, pretože najbližšia rodina naďalej odmieta zverejňovať akékoľvek podrobnejšie informácie.

Po nešťastnej udalosti Schumacher absolvoval viaceré operácie, ktoré boli nevyhnutné na to, aby vôbec prežil. Z umelého spánku ho lekári zobúdzali viac ako päť mesiacov.

Viac k témam: F1 Formula 1
Zdroj: Webnoviny.sk – Natočili dokument o legendárnom Schumacherovi, premiéra by mala byť čoskoro © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.