Navaľného prípad začala vyšetrovať polícia, Putin má záujem na objasnení jeho stavu

Share

27.8.2020 (Webnoviny.sk) – Ruská polícia začala predbežné vyšetrovanie prípadu ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného. Vo štvrtkovom vyhlásení uviedli, že vyšetrovatelia na Sibíri „zisťujú všetky okolnosti incidentu“, vykonávajú forenzné štúdie a zbierajú materiály, ktoré môžu poslúžiť ako dôkazy.

Štyridsaťštyriročný Navaľnyj skončil v nemocnici po tom, čo mu vo štvrtok počas letu z Tomska do Moskvy prišlo zle. Lietadlo, ktorým cestoval, muselo následne núdzovo pristáť v sibírskom Omsku, kde ho hospitalizovali na jednotke intenzívnej starostlivosti. V sobotu ráno ho lietadlom previezli do nemocnice Charité v nemeckom Berlíne.

Tamojší odborníci ho podrobili rozsiahlemu vyšetreniu a v pondelok oznámili, že v jeho tele našli „inhibítory cholínesterázy“. Tie sa nachádzajú v liekoch, ale aj pesticídoch a nervovoparalytických látkach. Lekári vysvetlili, že zatiaľ nepoznajú konkrétnu látku, akej bol pacient vystavený, ale začali sériu ďalších komplexných testov.

Ruský prezident Vladimir Putin a taliansky premiér Giuseppe Conte sa o prípade rozprávali v stredu počas spoločného telefonátu. Putin politikovi povedal, že Rusko má záujem na objektívnom vyšetrení prípadu.

Viac k témam: opozícia, otrava, ruská polícia, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Navaľného prípad začala vyšetrovať polícia, Putin má záujem na objasnení jeho stavu © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SprávySvet

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.