Site icon Spišiakoviny

Netanjahu dostal čas na sformovanie koalície, môže byť najdlhšie slúžiacim izraelským premiérom

JERUZALEM 13. mája (WebNoviny.sk) – Izraelský prezident Reuven Rivlin dal premiérovi Benjaminovi Netanjahuovi ďalšie dva týždne na sformovanie vlády, keďže rokovania s rôznymi politickými partnermi stále pokračujú. Rivlin poveril Netanjahua zostavením vlády do 28 dní po voľbách, ktoré sa konali 9. apríla.

Netanjahuova strana Likud party a jej ultraortodoxní a nacionalistickí spojenci získali v 120-člennom parlamente spolu 65 kresiel.

Je však zvykom, že poverený líder požiada o predĺženie rokovacieho času, aby tak využil plných 42 dní, na ktoré má právo zo zákona. Pokiaľ by sa Netanjahuovi v tomto čase koalíciu zostaviť nepodarilo, môže Rivlin touto úlohou poveriť niekoho iného.

V prípade zostavenia vlády by sa Netanjahu v priebehu niekoľkých mesiacov stal najdlhšie slúžiacim izraelským premiérom, čím by prekonal aj zakladateľa Izraela Davida Bena-Guriona.

Viac k témam: izraelský premiér
Zdroj: Webnoviny.sk – Netanjahu dostal čas na sformovanie koalície, môže byť najdlhšie slúžiacim izraelským premiérom © SITA Všetky práva vyhradené.

Exit mobile version