Neziskovky dostanú viac ako milión eur, Remišová ich chce podporiť za prácu počas koronakrízy

Share

12.8.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR vyčlenilo viac ako 1 milión eur na podporu neziskových organizácií. Podpora by mala pomôcť neziskovým organizáciám pokryť zvýšené výdavky, ktoré mali a budú mať počas boja proti pandémii koronavírusu. Ide o jednorazové opatrenie.

„Tieto organizácie pomáhali ľuďom a často suplovali počas pandémie úlohu štátu. Bojovali často v prvej línii, tam, kde sa ostatným nechcelo. Preto si zaslúžia našu podporu na prefinancovanie týchto aktivít,“ konštatovala v stredu ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová.

Viac o téme: Koronavírus

Slovensko je podľa Remišovej aj vďaka neziskovým organizáciám stále jedna z najúspešnejších krajín v boji proti pandémii koronavírusu.

„Dobrovoľníci z neziskoviek bojovali v prvej línii. Pomáhali izolovaným, seniorom a v osadách. Posnažíme sa, aby finančnú pomoc dostali čo najskôr. Okrem finančnej pomoci chceme presadzovať aj systémové opatrenia pre neziskové organizácie a mimovládny sektor, napríklad uľahčením financovania. O neziskových organizáciách sa v minulosti nehovorilo pozitívne, toto chceme tiež zmeniť,“ dodala Remišová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Neziskovky dostanú viac ako milión eur, Remišová ich chce podporiť za prácu počas koronakrízy © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: Ekonomika

Mohlo by sa vám páčiť...