Niektoré slovenské domácnosti môžu získať dotáciu na inštaláciu tepelného čerpadla

Share

BRATISLAVA 1. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenské domácnosti sa môžu v utorok uchádzať o dotácie na kúpu a inštaláciu tepelného čerpadla. Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) vyčlenila na tretie kolo projektu Zelená domácnostiam II celkovo 800 tisíc eur. Ako informovala agentúra, v utorok sa rozdá zhruba 400 poukážok. Tie si budú môcť dať domácnosti preplatiť do 2. júla tohto roka.

Preplatia maximálne polovicu nákladov

Poukážky môžu pokryť maximálne 50 % oprávnených výdavkov na dodávku zariadenia vrátane montáže. Maximálne bude môcť domácnosť žijúca mimo bratislavského regiónu získať pri tepelných čerpadlách 3 400 eur. Tretie kolo sa začne 2. apríla o 15:00.

V tomto roku plánuje SIEA dvadsať kôl na vydávanie poukážok s alokovanou čiastkou minimálne 12,1 milióna eur. V rámci projektu Zelená domácnostiam II by malo byť podľa odhadov SIEA do roku 2023 podporených v domácnostiach mimo Bratislavského samosprávneho kraja ďalších 25 tisíc inštalácií s celkovým inštalovaným výkonom 140 megawattov.

Vyhlásili 30 kôl

Slovenská inovačná a energetická agentúra vyhlásila v pilotnom projekte Zelená domácnostiam takmer 30 kôl podávania žiadostí a podľa odhadov bude od začiatku projektu nainštalovaných takmer 18,5 tisíca zariadení v hodnote 41 miliónov eur.

Týka sa to takmer sedemtisíc domácností. V rámci projektu bola podporená kúpa a inštalácia skoro 3 600 fotovoltických systémov, 2 600 kotlov na biomasu a viac ako 5 200 tepelných čerpadiel.

Viac k témam: projekt Zelená domácnostiam, tepelné čerpadlá
Zdroj: Webnoviny.sk – Niektoré slovenské domácnosti môžu získať dotáciu na inštaláciu tepelného čerpadla © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: Ekonomika

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.