Site icon Spišiakoviny.eu

Nový minister dopravy Doležal očakáva, že sa jeho prvé kroky budú týkať riešenia krízovej situácie

21.3.2020 (Webnoviny.sk) – Nový minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal predpokladá, že jeho prvé kroky a rozhodnutia na poste sa budú týkať riešenia aktuálnej krízovej situácie.

Informoval o tom agentúru SITA s tým, že k svojim zámerom sa vyjadrí bližšie neskôr. V najbližšom čase čaká ministra dopravy a výstavby príprava časti programového vyhlásenia novej vlády za vlastný rezort.

Doterajší minister dopravy a výstavby Árpád Érsek (Most-Híd) osobne odovzdá agendu svojmu nástupcovi Andrejovi Doležalovi v sobotu neskôr popoludní.

„Minister Árpád Érsek pracoval v uplynulom období na tom, aby pri odchode z funkcie mohol jeho nástupca plynule nadviazať na prácu a mal pripravený dostatok projektov na realizáciu. Odchádzajúci minister preto verí, že kontinuálnu prácu rezortu neovplyvní zmena vedenia Ministerstva dopravy a výstavby SR,“ uviedol rezort dopravy pre agentúru SITA.

Érsek želá svojmu nástupcovi správne rozhodnutia a veľa síl pri riešení problémov, ktoré prináša nielen aktuálna mimoriadna situácia súvisiaca s pandémiou koronavírusu, ale aj pri náročných úlohách, ktoré tento rezort denne rieši.

Andrej Doležal

Doležal je nominant hnutia Sme rodina, naposledy pôsobil ako riaditeľ sekcie pre inovácie v spoločnosti Towercom, a. s., zabezpečujúcej televízne a rozhlasové vysielanie pre domácnosti (od leta 2018). Zodpovedný bol za produktový rozvoj a inovácie spoločnosti v oblasti telekomunikačných služieb a rezidenčného segmentu.

Doležal vyštudoval v rokoch 1999 – 2004 automatizáciu na Fakulte elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Pochádza z Bratislavy, má skúsenosti v oblasti riadenia väčšieho tímu ľudí, zodpovednosti za zverený rozpočet, ale najmä pri spájaní kultúrne, regionálne i odborne rozdielnych pracovných štruktúr v spoločnosti. Prax má tiež v oblasti líniového manažmentu a strategického rozvoja spoločnosti v oblasti médií a telekomunikácií.

V televízii Markíza (2008-2012) bol ako technický riaditeľ zodpovedný za prevádzku a inovácie v televíznom vysielaní. V ďalších rokoch bol technickým riaditeľom v RTVS (2012-2017), kde zodpovedal za riadenie a strategický rozvoj viacerých odborov, televíznu a rozhlasovú techniku, produkciu, IT, mediálne systémy a archív. Na starosti mal vytvorenie organizačnej štruktúry, optimalizáciu a riadenie viac ako 450 podriadených v šiestich rôznych vertikálnych líniách.

Minister dopravy a výstavby ovláda nemecký a anglický jazyk, medzi jeho hobby patria golf, potápanie, veterány a jachting.

Viac k témam: Koronavírus, Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí)
Zdroj: Webnoviny.sk – Nový minister dopravy Doležal očakáva, že sa jeho prvé kroky budú týkať riešenia krízovej situácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Exit mobile version