O dotácie pre obete domáceho násilia môže požiadať viac ľudí, konečný termín sa predĺžil

Share

26.5.2021 (Webnoviny.sk) – Úrad vlády SR v stredu predĺžil termín podávania žiadostí o podporu z rezervy predsedu vlády SR do 11. júna. Týmto krokom bude môcť požiadať o financie čo najviac žiadateľov.

Doteraz je 26 žiadateľov

Dotáciu úrad vlády poskytne subjektom, ktoré preukázateľne poskytujú pobytové alebo ambulantné služby obetiam domáceho násilia a ich deťom. V tlačovej správe o tom informoval tlačový odbor Úradu vlády SR.

O dotácie z rozpočtovej rezervy predsedu vlády SR v oblasti pomoci obetiam domáceho násilia a ich deťom na rok 2021 do dnešného dňa prejavilo záujem 26 žiadateľov v objeme viac ako milión eur.

O dotácii rozhodne úrad vlády

Použiteľné prostriedky sú vo výške tri milióny eur. Väčšina doterajších žiadateľov je neverejným poskytovateľom sociálnych služieb.

„V súčasnej dobe už prebieha formálna kontrola doposiaľ predložených žiadostí, čiže žiadosti, ktoré splnia podmienky poskytnutia, budú postúpené na vydanie rozhodnutia predsedu vlády SR. O poskytnutí dotácie z rozpočtovej rezervy predsedu vlády SR rozhoduje predseda vlády SR,“ dodal úrad vlády.

Viac k témam: podpora, rezerva predsedu vlády, rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk – O dotácie pre obete domáceho násilia môže požiadať viac ľudí, konečný termín sa predĺžil © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...