Kategórie
Správy Svet

O post šéfa britských konzervatívcov bojujú už len štyria politici, najviac hlasov získal Johnson

„Čierny Peter“ pripadol v treťom kole ministrovi pre medzinárodný rozvoj Rorymu Stewartovi.

LONDÝN 19. júna (WebNoviny.sk) – Po treťom kole interných volieb medzi poslancami dolnej komory britského parlamentu za Konzervatívnu stranu, v ktorých si vyberajú nového straníckeho šéfa, už zostali v poli súťažiacich len štyria politici.

V stredajšom večernom hlasoví získal najviac hlasov, 143 z celkového počtu 313, bývalý minister zahraničných vecí a bývalý starosta Londýna Boris Johnson. Do ďalších dvoch kôl hlasovania, ktoré sa obe uskutočnia vo štvrtok, postupujú okrem neho ešte súčasný minister zahraničia Jeremy Hunt, minister životného prostredia Michael Gove a minister vnútra Sajid Javid.

Čierny Peter“ pripadol v tomto kole ministrovi pre medzinárodný rozvoj Rorymu Stewartovi, ktorý získal z tejto pätice najmenej hlasov a zo súťaže o post straníckeho šéfa vypadol. V predchádzajúcom, treťom kole volieb, bol pritom Stewart ešte pred Javidom, ktorý ho však teraz preskočil.

Štvrtkové štvrté a piate kolo hlasovania zúži okruh kandidátov najprv na troch a potom už len na dvoch, ktorí si neskôr zmerajú sily medzi všetkými vyše 160-tisícimi členmi Konzervatívnej strany.

Víťaz, ktorý okrem postu šéfa konzervatívcov automaticky obsadí aj premiérsky post, by mal byť známy koncom júla.

Viac k témam: Konzervatívna strana
Zdroj: Webnoviny.sk – O post šéfa britských konzervatívcov bojujú už len štyria politici, najviac hlasov získal Johnson © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.

Exit mobile version