Odídenec z koalície Miroslav Kollár sa stal členom strany Spolu

20.4.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 20. apríla 10:49

Nezaradený poslanec Národnej rady SR (NR SR) Miroslav Kollár vstúpil do mimoparlamentnej strany Spolu – občianska demokracia (Spolu).

Strana Spolu je alternatívou k chaosu

Na utorňajšej tlačovej konferencii to oznámil predseda Spolu Juraj Hipš. Kollár bol predtým členom strany Za ľudí, ktorú po nezhodách v koalícii opustil 17. februára. Hipš tvrdí, že po roku tragikomédie, ktorú predvádzala súčasná vláda, je najvyšší čas vrátiť sa k zodpovednej politike.

„K politike, ktorá rieši skutočné problémy ľudí. Preto som veľmi rád, že v strane Spolu dnes môžem privítať poslanca NR SR Miroslava Kollára. Je to prvý krok k budovaniu rozumnej politickej alternatívy. Strana Spolu je alternatívou k chaosu, ktorý sme zažívali posledný rok. Je to aj alternatíva k mafii, ktorá tu vládla 12 rokov predtým,” dodal.

Kollár podľa svojich slov pri odchode z vládnej koalície netušil, že Igor Matovič (OĽaNO) nebude o dva mesiace premiérom. Podotkol, že ako primátor každý deň videl reálne dopady chaotického vládnutia. Podľa neho vláda stále nie je v kľúčových problémoch zvládania pandémie schopná prinášať efektívne, odborné a systémové riešenia.

Kollár je zvyknutý riešiť problémy ľudí

Kollár tvrdí, že ako zástupca samosprávy je zvyknutý každý deň riešiť praktické problémy ľudí. „Preto som počas roka pandémie so záujmom sledoval aktivity strany Spolu, ktorá bez veľkých rečí prinášala v teréne konkrétne riešenia. Spolu s vedcami sa snažili prinášať do verejnej diskusie fakty a riešiť informačný chaos. Ako jediná strana sa reálne venovala pomoci pri vzdelávaní počas pandémie,” povedal.

Doplnil, že asi ako jediná strana veľmi výrazne hovorila, že školy sa majú zatvárať ako posledné a otvárať ako prvé. Podľa Hipša je Progresívne Slovensko (PS) stále najbližší partner strany Spolu a panujú medzi nimi dobré vzťahy. Spolu chce podľa Hipša primárne oslovovať nerozhodnutých voličov a sklamaných voličov súčasných koaličných strán.

Kollár uviedol, že sa rozprával aj s predsedníčkou PS Irenou Bihariovou o tom, akým spôsobom robiť politiku. Dodal, že vzhľadom na to, čo sa deje na politickej scéne, je voličský potenciál širší, ako dnes skladá svoju politiku PS, čo považuje za úplne legitímne. „V tejto chvíli si myslím, že to, čo ľudia čakajú je skôr politika konkrétnych riešení,” priblížil.

Viac k témam: predseda strany Spolu – občianska demokracia
Zdroj: Webnoviny.sk – Odídenec z koalície Miroslav Kollár sa stal členom strany Spolu © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.