Odklad brexitu znamená porážku, vyhlásil Boris Johnson a chce dosiahnuť lepšiu dohodu o odchode

LONDÝN 12. júna (WebNoviny.sk) – Bývalý minister zahraničných vecí a exstarosta Londýna Boris Johnson sa neusiluje o brexit „bez dohody„. Vyjadril sa tak v stredu na začiatku svojej kampane v rámci súboja o kreslo šéfa Konzervatívnej strany.

Odklad brexitu znamená porážku

Ponechanie takejto možnosti na stole však považuje za „dôležitý nástroj rokovaní„, keďže Spojené kráľovstvo podľa neho „musí dosiahnuť lepšiu dohodu o odchode, ako je tá súčasná„.

Dodal tiež, že Británia musí opustiť európsky blok do 31. októbra. „Odklad znamená porážku, odklad znamená Corbyna,“ vyhlásil Johnson v odkaze na šéfa opozičných labouristov Jeremyho Corbyna.

Johnson je považovaný za favorita

Johnson je považovaný za favorita v súboji o funkciu lídra britských konzervatívcov, o ktorú sa usiluje celkovo desať kandidátov.

Je medzi nimi napríklad súčasný šéf diplomacie Jeremy Hunt, minister životného prostredia Michael Gove či minister vnútra Sajid Javid. Víťaz nahradí Theresu Mayovú aj na premiérskom poste a čaká ho neľahká úloha vyriešenia krízy týkajúcej sa brexitu.

Mayová oficiálne odstúpila z čela Konzervatívnej strany v piatok, avšak zostáva premiérkou, až kým nevyberú jej nástupcu.

Mayová oznámila rezignáciu už koncom mája, pričom vyjadrila hlbokú ľútosť nad tým, že sa jej nepodarilo vyviesť krajinu z Európskej únie. Proces výberu jej nástupcu by sa mal skončiť v druhej polovici júla. Prvé kolo zo série tajných hlasovaní sa uskutoční už vo štvrtok.

Viac k témam: Brexit
Zdroj: Webnoviny.sk – Odklad brexitu znamená porážku, vyhlásil Boris Johnson a chce dosiahnuť lepšiu dohodu o odchode © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.