Okresný úrad v Trnave bude z dôvodu odstávky vody zatvorený, rovnako aj ďalšie inštitúcie

3.10.2023 (SITA.sk) – Okresný úrad v Trnave vrátane klientského centra, bude v stredu 4. októbra zatvorený. Týka sa to všetkých jeho budov na Kollárovej ulici 8, Vajanského 2 a 22.

Nebude vybavovaná ani agenda Policajného zboru, teda dopravného inšpektorátu a oddelenia dokladov. Informovalo o tom ministerstvo vnútra. Dôvodom je rozsiahla odstávka vody, ktoré oznámila Trnavská vodárenská spoločnosť. Z rovnakého dôvodu budú zatvorené aj viaceré školy a ďalšie inštitúcie.

Trnavu čaká v stredu 4. októbra od 5:00 až do 5:00 vo štvrtok odstávka vody, ktorá zasiahne veľkú časť mesta. Trnavská vodárenská spoločnosť informovala, že bez vody bude centrum mesta, sídliská Prednádražie, Linčianska, štvrte s rodinnými domami Špíglsál a Tulipán, Hospodárska ulica so stovkami bytov, ale aj ulice v ďalších častiach mesta. Bez vody budú okrem bytových a rodinných domov aj nákupné centrá, školy a ďalšie inštitúcie. Na možné problémy s dodávkami pitnej vody sa pripravuje aj Fakultná nemocnica v Trnave. Nemocnica na tento deň plánované operačné výkony odložila, akútne operačné výkony budú zabezpečené.

Dôvodom vopred avizovanej odstávky vody je rekonštrukcia podzemnej armatúrnej šachty na Suchovskej ulici a ďalšieho technického vybavenia.

Trnavská vodárenská spoločnosť nevylučuje, že bude musieť prívod vody uzavrieť už na vodojeme v obci Zvončín, v takomto prípade by bez vody zostali aj obce Zvončín, Suchá nad Parnou a Košolná.

Viac k témam: Odstávka vody
Zdroj: SITA.sk – Okresný úrad v Trnave bude z dôvodu odstávky vody zatvorený, rovnako aj ďalšie inštitúcie © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.