Opitej žene v Opave vypadla z kočíka len päťmesačná dcéra, bez záujmu o bábätko odišla domov

16.9.2019 (Webnoviny.sk) – V českom meste Opava v sobotu spadla na ulici opitá matka a prevrátila pritom kočík s päťmesačnou dcérou, ktorá z neho vypadla na betónový chodník a udrela sa do hlavy. Žena sa postavila a bez záujmu o dieťa odišla domov. Prípad riešia policajti aj sociálni pracovníci.

Je to smutné. O plačúce dieťa sa postarali okoloidúci, ktorí ihneď zavolali políciu a záchranku,“ uviedol riaditeľ opavskej mestskej polície Jiří Klein.

Prechladnuté dieťa oblečené len v tenkej košieľke odviezla sanitka do nemocnice. „Nenašli sme žiadne vážne zranenie. Cez noc zostalo v nemocnici na detskom oddelení na pozorovanie,“ povedal hovorca záchranárov Lukáš Humpl.

Svedkovia polícii ukázali, do ktorého domu matka zašla a tam ju aj našli. „V čase incidentu mala v dychu 4,1 promile alkoholu,“ vyhlásil Klein a dodal, že ženu zatiaľ pre opilosť nemajú v záznamoch. Prípad vyšetrujú ako priestupok.

Viac k témam: bábätko, česká polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Opitej žene v Opave vypadla z kočíka len päťmesačná dcéra, bez záujmu o bábätko odišla domov © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.