Opitých vodičov na slovenských cestách neubúda. Jeden narazil do nákladiaka, ďalší utekal pred políciou (foto)

Share

7.10.2022 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 7. októbra 2022, 11:51

Polícia mala vo štvrtok, ale aj počas týždňa, plné ruky práce s nepoučiteľnými vodičmi, ktorí sadli za volant pod vplyvom alkoholu. Správy o opitých šoféroch tak prichádzali z viacerých miest po celom Slovensku.

Vodič podľa policajtov uviedol, že sa pohádal so ženou a vypil približne pol litra vodky, ale keďže bol hladný, čakal kým vytriezvie, a potom si chcel ísť kúpiť bagetu na čerpaciu stanicu. „Po celý čas sa však k policajtom správal slušne a svoj skutok oľutoval a veľmi ho to mrzelo,“ uviedla v závere polícia, ktorá vyzýva vodičov, aby jazdili zodpovedne.

Bardejovčan narazil do nákladiaka

Tridsaťročný muž z Bardejova, ktorý si vo štvrtok 6. októbra podvečer sadol za volant s viac ako 3,6 promile, už čelí obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Informovala o tom v piatok prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Muž šoféroval vo štvrtok osobné auto po miestnej ulici Pod Vinbargom, pričom pri vchádzaní na parkovisko sa nevenoval plne vedeniu vozidla a narazil do zaparkovaného nákladného vozidla. Majiteľovi tohto auta spôsobil škodu vo výške 500 eur.

Po dopravnej nehode polícia podrobila vodiča dychovej skúške. Výsledok prvej presiahol 3,5 promile, výsledok opakovanej dychovej skúšky presiahol 3,6 promile. Policajná hliadka tak mladého Bardejovčana na mieste zadržala, obmedzila na osobnej slobode a umiestnila do cely policajného zaistenia.

Upozornil na seba neobvyklou jazdou

Na rozhodnutie súdu bude čakať v policajnej cele. Ako informovala polícia na sociálnej sieti, dopraváci si všimli neobvyklú jazdu, preto sa rozhodli vozidlo zastaviť.

Vrátený vodičák si dlho neužil

Opitého vodiča chytili policajti v ten istý deň aj v okrese Dunajská Streda. Toho musela policajná hliadka prenasledovať, pretože na znamenie na zastavenie nereagoval. Podarilo sa im ho zastaviť na poľnej ceste pri obci Povoda.

Pred dvoma mesiacmi však úspešne absolvoval preskúšanie a vodičské oprávnenie tak získal späť. Poverený policajt ho obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý mu môže hroziť trest odňatia slobody až na dva roky.

Opití vodiči a cyklisti

Ako informovali policajti Trnavského kraja vykonali v predchádzajúcom týždni 3 544 dychových skúšok na alkohol, 27 z nich malo pozitívny výsledok.

Policajti na cestách v Trnavskom kraji počas 39. týždňa zaevidovali 51 škodových udalostí a 27 dopravných nehôd. Ani jedna z nich nemala smrteľné následky, pri jednej utrpela ťažké zranenia jedna osoba. Pri jeden z nehôd zistili policajti u vodiča alkohol.

Viac k témam: Alkohol za volantom
Zdroj: Webnoviny.sk – Opitých vodičov na slovenských cestách neubúda. Nitrianski policajti riešili muža, ktorý vypil pol litra vodky a sadol za volant © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.