Opozičná Republika podáva trestné oznámenie pre bezpečnostnú previerku Lipšica

Share

4.11.2021 (Webnoviny.sk) – Opozičné hnutie Republika podáva trestné oznámenie na ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka (Sme rodina) pre podozrenie, že pomohol špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi k získaniu previerky Národným bezpečnostným úradom (NBÚ) na stupeň prísne tajné. Hnutie odídencov z ĽSNS o tom informuje v tlačovej správe.

„Udelenie tak vysokej bezpečnostnej previerky je pri osobe Daniela Lipšica o to závažnejšie, že ide o človeka, ktorý autom usmrtil nevinného muža na prechode pre chodcov, či míňal peniaze daňových poplatníkov na prieskumy verejnej mienky o svojej osobe,“ uvádza hnutie.

Trestné oznámenie podal aj Fico

Morálny kredit a status nezávislosti podľa mu podľa hnutia Republika nezvyšuje ani jeho prepojenie na mnohých politikov súčasnej vládnej koalície a podnikateľské prostredie.

Trestné oznámenie na ministra Krajniaka, ako aj Lipšica podal ešte začiatkom februára aj predseda Smeru-SD Robert Fico.

Opozícii sa v súvislosti s previerkou súčasného špeciálneho prokurátora nepáči, že o ňu žiadal minister práce a tiež to, že ju Lipšic dostal podľa nich v krátkom čase, ktorý trval len niekoľko mesiacov. Podľa Fica bolo účelom daného konania to, aby sa mohol Lipšic stať špeciálnym prokurátorom.

Kollár v previerke problém nevidí

Líder Sme rodina a predseda parlamentu Boris Kollár v tejto súvislosti v polovici februára povedal, že previerku pre Lipšica žiadal Krajniak ešte v auguste 2020. Účelom previerky podľa šéfa parlamentu bolo, aby mohol Lipšic zastupovať rezort práve „v prípade nejakých sporov a problémov”.

„Na každom ministerstve máte päť-šesť ľudí, ktorí by mali mať tieto previerky ‚prísne tajné‘, takže nie je to nič neobvyklé,” povedal Kollár. Pokiaľ ide o rýchlosť, ktorou Lipšic previerku získal, nebol podľa šéfa parlamentu v tejto oblasti porušený zákon. „Ak mal všetky veci na poriadku, tam to môže byť aj za dva mesiace,” dodal Kollár.

Viac k témam: Špeciálny prokurátor
Zdroj: Webnoviny.sk – Opozičná Republika podáva trestné oznámenie pre bezpečnostnú previerku Lipšica © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.