Pellegrini podporí nového ministra Kamenického, vyjadril sa aj k údajnému vymenovaniu Makóa

BRATISLAVA 7. mája (WebNoviny.sk) – Premiér Peter Pellegrini chce, aby nový minister financií Ladislav Kamenický pokračoval v práci svojho predchodcu.

Hospodárne narábanie s peniazmi

„Pevne verím, že bude pokračovať v línii, ktorú nastavil jeho predchodca Peter Kažimír. Verím, že jeho priority budú zdravé financie a hospodárne narábanie s peniazmi daňových poplatníkov. Pokiaľ pôjde pán minister v línii ozdravovania verejných financií, tak bude mať vždy moju plnú podporu,“ povedal po vymenovaní nového ministra Pellegrini.

Predseda vlády sa vyjadril aj k medializovaným informáciám o možnom vymenovaní Ľudovíta Makóa, ktorý je šéfom Kriminálneho úradu finančnej správy, do funkcie šéfa Finančnej správy SR.

Prvé personálne zmeny

„To sa už opýtajte nového ministra, v mojej kompetencii to nie je. Ja neviem momentálne, či je aktuálna otázka, že jedna z prvých personálnych výmen pána ministra by mal byť finančný riaditeľ. Zatiaľ takáto dohoda nepadla,“ povedal Pellegrini. Medializované informácie dementoval aj nový minister financií Ladislav Kamenický.

Nového ministra financií Ladislava Kamenického vymenoval v utorok do funkcie prezident SR Andrej Kiska. Vedenie rezortu preberá od premiéra Petra Pellegriniho, ktorý bol dočasne poverený jeho riadením po odchode Petra Kažimíra. Ten od 1. júna nastúpi na post guvernéra Národnej banky Slovenska.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Ladislav Kamenický bol vymenovaný za ministra financií

Viac k témam: Finančná správa SR, minister financií SR, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegrini podporí nového ministra Kamenického, vyjadril sa aj k údajnému vymenovaniu Makóa © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.