Pellegriniho Hlas chce odvolať ministerku Kolíkovú, prechodom do SaS išlo o palácový politický prevrat (video)

Share

10.9.2021 (Webnoviny.sk) – Opozičná strana Hlas -sociálna demokracia (Hlas-SD) v piatok podáva návrh na odvolanie Márie Kolíkovej (nom. SaS) z funkcie ministerky spravodlivosti. Na tlačovej besede to povedal predseda strany Peter Pellegrini.

Podozrenia z klientelizmu

Mimoriadna schôdza parlamentu o tomto návrhu sa musí uskutočniť do siedmich dní. To znamená, že by mala byť počas riadnej septembrovej schôdze na budúci štvrtok alebo v piatok.

Podľa Pellegriniho už v máji tohto roka opozícia predkladala návrh na odvolanie Kolíkovej a vtedy existovali dôvody pre jej odchod. „Najvážnejšími boli podozrenia z klientelizmu a konflikt záujmov. Samotný prenájom budovy pre ministerstvo spravodlivosti je spájaný s bratom pani ministerky a vzbudzuje tak pochybnosti, či konanie pani Kolíkovej nesmerovalo k presadeniu osobných záujmov na úkor verejných,“ vyhlásil Pellegrini.

Stratila politickú legitimitu

Predseda Hlasu-SD tvrdí, že ministerka stratila politickú legitimitu odchodom zo strany Za ľudí a prechodom šiestich poslancov Za ľudí okolo nej do parlamentného klubu Sloboda a Solidarita (SaS). Podľa Pellegriniho išlo o „palácový politický prevrat“ s cieľom, aby si Kolíková udržala svoje miesto vo vláde.

„Ak OĽaNO myslí boj s korupciou vážne, nesmie tolerovať na poste ministra spravodlivosti človeka podozrivého z klientelizmu. Človeka, ktorému samotný predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič povie – Mária, ty si ten podvod spáchala,“ dodal Pellegrini.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: mimoriadna schôdza parlamentu, minister spravodlivosti SR, odvolanie z funkcie, predseda strany Hlas-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegriniho Hlas chce odvolať ministerku Kolíkovú, prechodom do SaS išlo o palácový politický prevrat (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...