Pellegriniho Hlas-SD je už oficiálny, ministerstvo vnútra zaregistrovalo novú politickú stranu

Share

11.9.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra SR zaregistrovalo stranu expremiéra Petra Pellegriniho Hlas – sociálna demokracia. Vyplýva to z Registra politických strán a hnutí, ktorý je zverejnený na webovom sídle rezortu vnútra.

Strana požiadala o registráciu 14. augusta a odovzdala viac ako 94-tisíc podpisov. Podľa Pellegriniho ide zrejme o historicky najvyšší počet vyzbieraných podpisov občanov v novodobej histórii Slovenska. Na registráciu je potrebných minimálne 10-tisíc podpisov.

Expremiér Pellegrini začiatkom júna oznámil, že sa vzdáva pozície podpredsedu v strane Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a že v krátkom čase odíde z tejto strany.

Povedal, že si nevie predstaviť vedenie strany v tandeme s jej doterajším predsedom Robertom Ficom. Zo Smeru do Hlasu odišli viacerí poslanci, medzi nimi aj Erik Tomáš, Matúš Šutaj Eštok ale aj bývalé ministerky Denisa Saková či Ľubica Laššáková.

Viac k témam: nová politická strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegriniho Hlas-SD je už oficiálny, ministerstvo vnútra zaregistrovalo novú politickú stranu © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.