Peter Pellegrini predstavil svoju „11“, do novej strany s ním idú aj Saková a Tomáš (video)

Share

17.6.2020 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 17. júna 12:06

Expremiér Peter Pellegrini predstavil ľudí, ktorí sa po jeho rozhodnutí opustiť Smer-SD, pridávajú k jeho vznikajúcej strane. Na začiatku stredajšej tlačovej konferencie ich nazval „Pellegriniho jedenástka“. „Toto číslo pevne verím nie je konečné“ povedal.

K novovznikajúcemu subjektu sa pridali Richard Raši, Peter Žiga, Denisa Saková, Erik Tomáš, Ľubica Laššaáková, Ján Ferenčák, Matúš Šutaj-Eštok, Peter Kmec, Róbert Puci a Ján Blcháč.

Názov strany zatiaľ nemajú

Pellegrini potvrdil, že založí novú politickú stranu bez sponzorov v pozadí, ktorá bude silno antifašistická. Zaregistrovaná by mohla byť podľa jeho slov na jeseň.

„Na septembrovej parlamentnej schôdzi môže náš novozaložený subjekt zmeniť skladbu v pléne. Stojí nás tu jedenásť, no toto číslo ešte nie je konečné. Sme pripravení pracovať a verím, že v septembri, keď bude zaregistrovaná strana, sa k nám pridajú ďalší kolegovia z parlamentu. Cítime taktiež silnú podporu z regiónov,“ priblížil podpredseda parlamentu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

https://www.facebook.com/pellegrini.peter/videos/948272618976456/

Nepredpokladá však, že sa k nim pridajú politici z iných politických strán, ale väčšinou to budú súčasní členovia opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD). Zopakoval, že súperom jeho vznikajúcej strany nebude Smer-SD, ale súčasná vládna koalícia. Názov strany zatiaľ nemajú ustanovený.

Politika zodpovednej zmeny

Poslanec NR SR a primátor Kežmarku Ján Ferenčák na tlačovke prízvukoval, že strana v čele s Pellegrinim dokáže presadiť politiku zodpovednej zmeny a sociálnej demokracie, ktorej cieľom je chrániť a pomáhať ľudom. „Verím, že sa nám to podarí a táto strana bude príťažlivá pre všetkých z vás,“ povedal Ferenčák.

Erik Tomáš na tlačovej konferencii vysvetlil, že dlhodobo presadzoval alternatívu v podobe jednotného Smeru-SD na čele s Pellegrinim, ale ukázalo sa, že tento model je nerealizovateľný. „Necítil som v strane snahu o zmenu, po ktorej sme viacerí volali, preto som sa rozhodol prijať ponuku Petra Pellegriniho,“ ozrejmil Tomáš.

Pellegrini oznámil svoj odchod zo Smeru-SD v stredu 10. júna s odôvodnením, že si už nevie predstaviť vedenie strany v tandeme s jej doterajším predsedom Robertom Ficom.

Zdroj: Webnoviny.sk – Peter Pellegrini predstavil svoju „11“, do novej strany s ním idú aj Saková a Tomáš (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.