Petra Vlhová si vyskúšala trať Kandahar 1, na víťazku tréningu stratila takmer tri aj pol sekundy

7.2.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenská reprezentantka Petra Vlhová sa predstavila v piatkovom tréningu pred sobotňajšími pretekmi v zjazde v nemeckom Garmisch-Partenkirchene a v konkurencii 56 pretekárok obsadila 34. miesto.

Suterová najrýchlejšia v tréningu

Víťazkou sa stala švajčiarska špecialistka Corinne Suterová. Úradujúca vicemajsterka sveta zo švédskeho Aare mala v cieli náskok 19 stotín pred Nemkou Viktoriou Rebensburgovou a 34 stotín pred Taliankou Federicou Brignoneovou. Vlhová za Suterovou zaostala o 3,41 s.

Pre zjazdárky to bola jediná možnosť, ako si vyskúšať trať Kandahar 1 pred pretekmi, keďže štvrtkový tréning zrušili. V Ga-Pa sa jazdí na 2920 m dlhej zjazdovke s prevýšením 720 m. Vlhová už nie je úplný nováčik v rýchlostných disciplínach.

Vlhová zatiaľ nazbierala 830 bodov

Pred dvoma týždňami v bulharskom Bansku absolvovala tohtosezónnu súťažnú premiéru v kĺzavých disciplínach a tá dopadla nad očakávania.

Postupne obsadila v zjazde šiestu a jedenástu priečku a na záver bola v super G opäť šiesta. Troje preteky v rozpätí troch dní premenila na zisk 104 bodov do hodnotenia o veľký glóbus. Boli to jej prvé body v rýchlostných pretekoch SP v kariére.

Aktuálne patrí 24-ročnej ambicióznej Liptáčke vo Svetovom pohári tretia priečka so ziskom 830 bodov. Na čele je Američanka Mikaela Shiffrinová s 1225 bodmi. Shiffrinová sa po tragickej smrti otca rozhodla vynechať súťažný víkend v Nemecku. Sobotňajší zjazd žien v Ga-Pa má štart o 11.30 h.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní

Garmisch-Partenkirchen (Nem.)

Tréning zjazdu žien: 1. Corinne Suterová (Švaj.) 1:44,57 min, 2. Viktoria Rebensburgová (Nem.) +0,19 s, 3. Federica Brignoneová (Tal.) +0,34, … 34. Petra Vlhová (SR) +3,41

Viac k témam: Garmisch-Partenkirchen, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Petra Vlhová si vyskúšala trať Kandahar 1, na víťazku tréningu stratila takmer tri aj pol sekundy © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.