Úvod  >  Článok:  Philip Hammond verí, že sa vláde podarí dohodnúť s labouristami o brexite

LONDÝN 6. apríla (WebNoviny.sk) – Britský minister financií Philip Hammond verí, že vláde sa s labouristami podarí dosiahnuť dohodu v súvislosti s brexitom. Ako dodal, doterajšie diskusie nemali žiadne „červené čiary“.

V piatok sa skončili trojdňové rozhovory, a to bez dohody. Labouristi vyhlásili, že počas víkendu rokovania nebudú pokračovať. Zástupcovia Downing Street však povedali, že sú pripravení na zmeny v dohode o brexite a rokovali by o nich s labouristami aj cez víkend.

„My nemáme v diskusii s labouristami žiadne červené čiary. Do ďalších rozhovorov pôjdeme s otvorenou mysľou a budeme s nimi diskutovať o všetkom, a to konštruktívne,“ vyjadril sa Hammond.

Krajina by mala opustiť úniu 12. apríla, členovia britského parlamentu však zatiaľ nedospeli k žiadnej dohode. Britská premiérka Theresa Mayová v piatok požiadala predsedu Európskej rady Donalda Tuska o odklad brexitu do 30. júna.

Viac k témam: Brexit, Európska únia, Labouristická strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Philip Hammond verí, že sa vláde podarí dohodnúť s labouristami o brexite © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním