Plán obnovy prichádza do regiónov, na Úrade vlády SR vzniká tím koordinátorov

Share

17.9.2022 (Webnoviny.sk) – Informácie o pláne obnovy budú bližšie k regiónom. Na Úrade vlády SR vzniká tím regionálnych koordinátorov, ktorí budú pôsobiť po celom Slovensku v rámci sekcie plánu obnovy. Hlavným cieľom je zvýšiť informovanosť a angažovanosť samospráv, hlavne ak ide o investície.

Zatiaľ bolo uzavretých 13 výziev za takmer 170 miliónov eur, väčšina sa týkala vzdelávania. V pláne je otvoriť do konca výzvy ďalších 90 výziev za 2,3 miliardy eur. Informoval o tom v tlačovej správe Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

„Pri plnení cieľov stanovených v pláne obnovy si plne uvedomujeme dôležitosť samosprávy, preto sme vytvorili tím 16 koordinátorov, ktorý bude pokrývať všetky kraje na Slovensku. Náplňou práce bude informovanie o jednotlivých výzvach, organizovanie školení, poskytovanie konzultácií a získavanie spätnej väzby, ktorú pre úspešnú implementáciu plánu obnovy určite potrebujeme,“ uviedla generálna riaditeľka sekcie plánu obnovy na Úrade vlády SR Lívia Vašáková.

Ako informoval úrad vlády, plán obnovy sa presúva z reformnej do investičnej fázy a vyhlasovanie výziev je už naplno rozbehnuté. Momentálne je otvorených 16 výziev za viac ako 500 miliónov eur, žiadateľmi sú najmä samosprávy. Ide o výstavbu cyklotrás, rozšírenie kapacít škôl, ale aj o obnovu verejných historických a pamiatkovo chránených budov.

Viac k témam: Plán obnovy
Zdroj: Webnoviny.sk – Plán obnovy prichádza do regiónov, na Úrade vlády SR vzniká tím koordinátorov © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.