Úvod  >  Článok:  Plážové volejbalistky Štrbová s Dubovcovou majú na ME istotu postupu do vyraďovacej časti

7.8.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Andrea Štrbová s Natáliou Dubovcovou už majú istotu postupu do vyraďovacej časti na majstrovstvách Európy v Moskve.

Slovenky totiž po utorkovom triumfe nad francúzskou dvojicou Alexandra Jupiterová a Aline Chamereauová (2:0) zdolali hladko aj rakúske súperky Evu Freibergerovú a Valerie Teuflovú 2:0 (11, 12).

Prvý set stredajšieho stretnutia bol plne v réžii Sloveniek, keď súperkám dovolili uhrať iba jedenásť bodov. V druhom slovenský pár získal mierny náskok, ktorý v záver ešte zvýšil.

Tabuľku G-skupiny môžu dokonca vyhrať, ak zvládnu aj ďalšiu prekážku v podobe minuloročných finalistiek – vo štvrtok vyzvú Ninu Betschartovú s Tanjou Hüberliovou zo Švajčiarska. V prípade úspechu sa kvalifikujú priamo do 2. kola play-off. Slovenky už teraz majú istotu odmeny 1000 eur a zisku 240 bodov do rebríčka.

Víťazky každej z ôsmich skupín si zabezpečia priamy postup do osemfinále turnaja, družstvá na druhom a treťom mieste nastúpia v zápase play-off o postup medzi elitnú šestnástku.

Majstrovstvá Európy v plážovom volejbale

Moskva (Rus.) – streda

Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR-10) – Eva Freibergerová, Valerie Teuflová (Rak.-26) 2:0 (11, 12)

Viac k témam: Majstrovstvá Európy (ME) v plážovom volejbale
Zdroj: Webnoviny.sk – Plážové volejbalistky Štrbová s Dubovcovou majú na ME istotu postupu do vyraďovacej časti © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním