Počas Dňa narcisov v Bratislave vyzbierali viac ako 200-tisíc eur, použijú sa na overené projekty

BRATISLAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) – Liga proti rakovine na Deň narcisov 11. apríla vyzbierala v Bratislave vyše 223-tisíc eur, v Košiciach viac ako 66-tisíc eur.

Agentúru SITA informovala PR manažérka Ligy proti rakovine Petra Benczyová s tým, že vyzbierané sumy v rámci celého Slovenska budú známe v druhej polovici mája.

Zbierke neprialo počasie

Každý rok sme vďační za vyzbieranú sumu, nech je akákoľvek. Aj tento rok sme vynaložili maximálne úsilie na organizáciu a komunikáciu našej zbierky, ktorej výnos je určený primárne na podporu onkologických pacientov. Napriek mimoriadne nepriaznivému počasiu, ktoré prevládalo celý deň, nás predbežné výsledky úprimne tešia a povzbudzujú. Ďakujeme všetkým, ktorí sa o to pričinili,“ povedala výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine Eva Kováčová.

Peniaze vyzbierané počas Dňa narcisov v rámci celého Slovenska použije Liga proti rakovine na pokračovanie overených a užitočných projektov, ktoré sú určené na priamu pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám. Patria k nim bezplatná Onkoporadňa (0800 11 88 11), sieť psychológov – bezplatné individuálne i skupinové poradenstvo, rodinná týždňovka, relaxačné pobyty pre pacientov aj pre rodičov detí liečených na rakovinu či jednorazový finančný príspevok v hmotnej núdzi.

Podporia aj výskum v oblasti onkológie

Z výnosu Dňa narcisov sa pravidelne podporujú aj aktivity v oblasti prevencie a informovanosti verejnosti o predchádzaní onkologickým ochoreniam.

Časť získaných peňazí sa poskytuje i na obstaranie nevyhnutného prístrojového vybavenia nemocničným, zdravotníckym zariadeniam, paliatívnym oddeleniam, hospicom. Finančne sú podporené i menšie občianske združenia pracujúce s onkologickým pacientom či výskum v oblasti onkológie.

Viac k témam: Deň narcisov, LPR Liga proti rakovine
Zdroj: Webnoviny.sk – Počas Dňa narcisov v Bratislave vyzbierali viac ako 200-tisíc eur, použijú sa na overené projekty © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.