Počas filmu o gangoch sa v kine strhla veľká bitka, niekoľkí tínedžeri útočili mačetami

25.11.2019 (Webnoviny.sk) – Dve veľké britské siete kín v pondelok oznámili, že už nebudú ďalej premietať nový film Blue Story (2019) o boji dvoch znepriatelených gangov. Dôvodom je veľká bitka, ktorá sa v sobotu strhla počas premietania tohto filmu v jednom z kín v Birminghame. Ako informovala polícia, do bitky sa zapojili desiatky tínedžerov, pričom niekoľkí z nich útočili na svojich protivníkov mačetami. Policajti zatkli šiestich tínedžerov vo veku od 13 do 19 rokov. Siedmi policajti pri zásahu utrpeli zranenia.

Zastavenie premietania tohto filmu vo všetkých svojich kinosálach po celej krajine oznámili spoločnosti Showcase Cinemas a Vue. Podľa spoločnosti Vue navyše bitka v Birminghame nebola ojedinelým prípadom, po celej krajine sa podľa nej odohralo až 25 podobných bitiek, hoci väčšinou menšieho rozsahu.

Niektoré iné britské kiná však film naďalej hrajú. Rozčarovanie neskrýva ani režisér snímky Andrew Onwubolu. Je podľa neho „naozaj nešťastné, že malá skupina ľudí dokáže pokaziť veci všetkým“. Samotný film podľa neho „nie je o násilí, ale o láske“.

Viac k témam: bitka, film
Zdroj: Webnoviny.sk – Počas filmu o gangoch sa v kine strhla veľká bitka, niekoľkí tínedžeri útočili mačetami © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.