Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi naďalej klesá, najviac ich je z okresu Revúca

26.8.2021 (Webnoviny.sk) – Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku klesol aj v júli tohto roka. Sociálne dávky dostalo v minulom mesiaci 56,6 tisíca osôb. Oproti koncu júna išlo o pokles o 1,1 tisíca ľudí. Medziročne sa počet poberateľov týchto dávok minulý mesiac znížil o 7,8 tisíca.

Na dávky v hmotnej núdzi bolo po zohľadnení ostatných členov rodiny v minulom mesiaci celkovo odkázaných 122,1 tisíca osôb, čo je 2,24 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku.

Podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov tak oproti šiestemu mesiacu tohto roka klesol o 0,04 percentuálneho bodu, medziročne išlo o pokles o 0,38 bodu. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najviac poberateľov dávok je z troch okresov

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica.

Okres Revúca vykázal 4,8 tisíca ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 12,29 % z celkového počtu obyvateľov tohto okresu.

V okrese Rimavská Sobota bolo 8,5 tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 10,17 % z počtu obyvateľov tohto okresu.

V okrese Gelnica bolo v júli tohto roka 8,77 % ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 2,8 tisíca sociálne odkázaným osobám.

Ľudia z bratislavských okresov sú na tom najlepšie

Najmenej sociálne odkázaných ľudí bolo v júli v piatich bratislavských okresoch a okrese Senec. V okrese Senec bolo v hmotnej núdzi 0,16 % obyvateľov, teda 151 osôb.

V piatich bratislavských okresoch bolo na dávky v hmotnej núdzi odkázaných od 0,15 % po 0,24 % ich obyvateľov, čo predstavovalo od 97 osôb v okrese Bratislava I po 284 ľudí v okrese Bratislava II.

Viac k témam: dávky v hmotnej núdzi, sociálne dávky
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi naďalej klesá, najviac ich je z okresu Revúca © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.