Podpredsedami Demokratickej strany sa stali odídenci zo SaS Jana Kiššová a Jozef Rajtár

26.10.2019 (Webnoviny.sk) – Za prvú podpredsedníčku Demokratickej strany (DS) dnes delegáti na mimoriadnom kongrese v Hronseku zvolili Janu Kiššovú, ktorá je zároveň aj volebnou líderkou strany. Ako ďalej agentúru SITA informovalo tlačové oddelenie strany, delegáti DS takisto zvolili aj zostávajúcich členov predsedníctva. Sú nimi Natália Blahová, Adam Hochel, Erika Jankajová, Ľubomír Galko a Jozef Rajtár, ktorý sa stal aj podpredsedom strany.

Týmto sa podľa Demokratickej strany zavŕšil formálny vstup Demokratického jadra, ktoré vzniklo pôvodne ako platforma v strane SaS, do DS.

Na správnej strane

Predseda DS Michal Kravčík na sobotňajšom sneme zdôraznil, že Demokratická strana vždy stála na správnej strane dejín.

„Tak ako naši predchodcovia bojovali proti fašizmu a neskôr proti komunizmu, dnes musíme bojovať s aroganciu moci, proti mafii a nespravodlivosti,“ povedal. Poslaním Demokratickej strany je podľa neho spájanie ľudí dobrej vôle v záujme dôstojného života na Slovensku.

Zvolená prvá podpredsedníčka strany Jana Kiššová v prejave vyzvala členov DS na maximálne nasadeniue vo volebnej kampani, aby DS urobila dobrý výsledok v nadchádzajúcich parlamentných voľbách.

„Vo februárových voľbách sa rozhodne, či budeme aj naďalej vazalmi mafie a korupcie, alebo vykročíme na cestu k právnemu štátu, k spravodlivosti a vymožiteľnosti práva,“ povedala. Opozíciu podľa Kiššovej ovláda nezdravá rivalita.

Rokujú o spolupráci

„Veľká časť politiky sa sploštila na to, kto sa s kým kamaráti, či sa Matovič môže s Hlinom alebo Beblavý s Kollárom. Potom si odkazujú, že ak jedni navrhnú interrupcie, tak druhí registrované partnerstvá, a keď potom začnú mať pocit, že to nejak prehnali, tak zvolávajú okrúhle stoly, za ktorými sa zasa len pohádajú,“ zdôraznila s tým, že od týchto šarvátok je občan nielenže na míle vzdialený, ale ho aj obťažujú.

Demokratická strana v súčasnosti podľa vyhlásenia predstaviteľov strany rokuje s viacerými predstaviteľmi politických strán o možnosti spolupráce.

„Roky bojujeme proti korupcii, proti záujmovým skupinám, ktoré sa správajú k Slovensku ako ku koristi. Je našou povinnosťou postupovať tak, aby sa vo voľbách nestratil žiaden hlas pre zmenu,“ dodal podpredseda DS Jozef Rajtár s tým, že o výsledku rokovaní budú predstavitelia strany informovať v najbližších dňoch.

Cieľom porážka mafie

Deviati bývalí členovia Demokratického jadra strany Sloboda a Solidarita (SaS) 17. októbra oznámili, že sa spájajú s Demokratickou stranou (DS).

Konkrétne do DS vstúpili Jana Kiššová, Natália Blahová, Ľubomír Galko, Jozef Rajtár, Vladimír Sloboda, Radoslav Pavelka, Miroslav Ivan, Renáta Kaščáková a Jakub Nedoba.

Ako dôvod uviedli snahu o spájanie sa s cieľom porážky mafie na Slovensku tak, ako sa kedysi podarilo Demokratickej strane poraziť komunizmus.

Viac k témam: Demokratická strana, mimoriadny kongres
Zdroj: Webnoviny.sk – Podpredsedami Demokratickej strany sa stali odídenci zo SaS Jana Kiššová a Jozef Rajtár © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.