Polarizácia spoločnosti sa prehlbuje, Pellegrini s delením ľudí na dva tábory nesúhlasí

23.7.2021 (Webnoviny.sk) – Zvýhodňovanie očkovaných vytvára občanov dvoch kategórií. Na tlačovej konferencii to uviedol predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Reagoval tým na návrh novely zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, o ktorom rokuje parlament na aktuálnej schôdzi.

Viac o téme: Koronavírus

Ako Pellegrini konštatoval, podľa tohto zákona budú mať určitý stupeň kvality života zaočkovaní, respektíve k nim môžu patriť tí, ktorí si budú môcť ekonomicky dovoliť nepretržité PCR testovanie. Druhú kategóriu budú tvoriť všetci ostatní.

„Pre stranu Hlas-SD je neprijateľné, aby boli ľudia ekonomickými a sociálnymi nástrojmi tlačení k očkovaniu,“ povedal predseda strany s tým, že očkovanie musí byť vlastným rozhodnutím každého občana. Vláda podľa neho tlačí ľudí k očkovaniu neprijateľnými metódami, nie pozitívnou kampaňou či presviedčaním, ale sociálnym a ekonomickým nátlakom.

Návrh novely podľa neho prehlbuje polarizáciu spoločnosti a takéto snahy ešte viac prispievajú k napätosti a rozdeleniu spoločnosti na dva znepriatelené tábory.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Národná rada SR, novela zákona
Zdroj: Webnoviny.sk – Polarizácia spoločnosti sa prehlbuje, Pellegrini s delením ľudí na dva tábory nesúhlasí © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.