Polášek s Dodigom postúpili na Australian Open do štvrťfinále štvorhry

15.2.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenský tenista Filip Polášek a Chorvát Ivan Dodig zvládli aj svoj tretí zápas na Australian Open v Melbourne. V osemfinále štvorhry ako turnajové deviatky vyradili nasadené sedmičky, Brazílčana Marcela Mela a Rumuna Horiu Tecaua, za 96 minút 6:4, 6:3. Polášek zakončil zápas pri svojom podaní esom.

Udržal si podanie

Polášek a Dodig sú vo štvrťfinále a už len jeden zápas potrebujú vyhrať na vyrovnanie lanského semifinále. O postup medzi štvoricu najlepších párov ich vyzvú nenasadení Austrálčania Matthew Ebden a John Patrick Smith. Tým sa podarilo vyradiť štvorky „pavúka“ Holanďana Wesleyho Koolhofa a Poliaka Lukasza Kubota 7:6 (2), 6:4.

Polášek a Dodig v zápase celkovo trikrát vzali súperom ich podanie. Na konci prvého setu za stavu 5:4 brejkli Tecaua a v druhom dejstve odskočili z 2:2 na 5:2, keď v šiestom geme prišiel o servis Melo. Polášek si ako jediný z aktérov udržal svoje podanie počas celého zápasu.

Pokračuje aj v miešanej štvorhre

Semifinále je dosiaľ najlepší výsledok 35-ročného deblového špecialistu Poláška na grandslamových turnajoch. Vo štvrťfinále bol aj v roku 2012 na US Open teda rok pred prerušením kariéry pre zranenie chrbta. Vtedy stál po jeho boku Rakúšan Julian Knowle. V aktuálnom renkingu ATP vo štvorhre patrí Poláškovi 17. priečka, o rok starší Dodig je o jedno miesto vyššie na šestnástej pozícii.

Polášek pokračuje na Australian Open 2021 aj v miešanej štvorhre. Po boku Češky Lucie Hradeckej zatiaľ postúpili do 2. kola, čiže osemfinále. Tam budú ich súpermi Slovinka Andreja Klepačová a Brit Neal Skupski.

Viac k témam: Australian Open v Melbourne
Zdroj: Webnoviny.sk – Polášek s Dodigom postúpili na Australian Open do štvrťfinále štvorhry © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.