Polášek si zahrá osemfinále debla na Australian Open, s Dodigom vyzvú sedmičky „pavúka“

Share

13.2.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenský tenista Filip Polášek po boku s Chorvátom Ivanom Dodigom zvládli aj svoje druhé vystúpenie vo štvorhre mužov na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne.

Ako deviaty nasadený pár v sobotu zdolali britskú dvojicu Luke Bambridge, Dominic Inglot 6:4, 7:5 a v boji o prienik do štvrťfinále majú pred sebou omnoho náročnejšiu prekážku – sedmičky „pavúka“ brazílsko-rumunské duo Marcelo Melo, Horia Tecau. Vlani sa Polášek s Dodigom prebojovali na AO až do semifinále.

V debli má Slovensko zastúpenie ešte aj medzi ženami, Viktória Kužmová s Ruskou Annou Kalinskou absolvujú svoj osemfinálový duel rovnako ako Polášek s Dodigom v nedeľu 14. februára. Na slovensko-ruský ženský pár čaká súboj so srbsko-talianskou dvojicou Aleksandra Kruničová, Martina Trevisanová. Kužmová s Kalinskou sa na minulotýždňovom turnaji WTA v Melbourne prebojovali vo štvorhre až do finále.

Viac k témam: Australian Open 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Polášek si zahrá osemfinále debla na Australian Open, s Dodigom vyzvú sedmičky „pavúka“ © SITA Všetky práva vyhradené.

You may also like...