Policajti sa zamerajú na vodičov v Bratislavskom kraji, kontrolovať budú rýchlosť aj alkohol

Share

11.7.2019 (Webnoviny.sk) – Policajti sa od štvrtka 11. júla do soboty 13. júla zamerajú na vodičov v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK). Kontrolovať budú spôsob jazdy, dodržiavanie predpísanej rýchlosti a alkohol za volantom. Informovala o tom bratislavská krajská polícia na svojej facebookovej stránke.

V Bratislavskom kraji za prvý polrok evidujú 878 dopravných nehôd, pri ktorých zomrelo 11 osôb – traja chodci, traja cyklisti, dvaja vodiči, dvaja motocyklisti a jeden spolujazdec. Zranilo sa pri nich 331 osôb, z toho 310 ľahko a 21 ťažko.

„Z dôvodu týchto nepriaznivých štatistík dopravní policajti pristupujú k mimoriadnym opatreniam, ktorých cieľom je predísť zbytočným zraneniam a úmrtiam na cestách,“ píše polícia na Facebooku. Čoraz častejšou príčinou dopravných nehôd je nepozornosť za volantom spôsobená používaním mobilného telefónu. Policajti chcú preto venovať pozornosť aj vodičom, ktorí používajú mobil počas jazdy.

Viac k témam: Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajti sa zamerajú na vodičov v Bratislavskom kraji, kontrolovať budú rýchlosť aj alkohol © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.