Polícia rieši prípad týrania, rodičia zneužívali svoju dcéru na domáce práce a nedávali jej jesť

Share

BRATISLAVA/BANSKÁ BYSTRICA 5. júna (WebNoviny.sk) – Prípad týrania rieši polícia v jednom z banskobystrických okresov. Dievča od svojich rodičov znášalo fyzické aj psychické týranie.

Zneužívali ju na domáce práce

Domov sa jej stal väzením, zamykali ju, nemohla chodiť von. Znášala bitky, kopance. Keď ochorela, liečila sa sama. Dlhodobo ju neprimerane zneužívali na domáce práce, ktoré musela vykonávať v čase, keď majú deti spať.

Ako informovala banskobystrická krajská polícia na svojej facebookovej stránke, odopierali jej jedlo, na raňajky si na stole našla maximálne vodu. Jedávala mrazenú pizzu alebo suchý chlieb, na Vianoce mala mrazené rybie prsty s chlebom a jedlo, ktoré mali doma, si zobrať nemohla.

Pokúsila sa o samovraždu

Jeden mesiac bola dokonca za trest v škole bez obedov. Život v strachu a strese dohnal dievča až k pokusu o samovraždu. Vzhľadom na citlivosť prípadu však polícia nemôže zverejniť konkrétnejšie informácie.

V prípade podozrenia, že sa niečo podobné deje v okolí, treba to oznámiť na tiesňovej linke. Ak niekto nechce kontaktovať políciu, týranie detí možno nahlásiť aj na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny. Na tento účel majú zriadenú bezplatnú linku 0800191 222.

Viac k témam: týranie dieťaťa
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia rieši prípad týrania, rodičia zneužívali svoju dcéru na domáce práce a nedávali jej jesť © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.