Polícia sa pustila do kontroly železničných staníc, prehľadali stovky vlakov a odhalili aj migrantov

26.11.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia popri kontrole železničných staníc odhalili opitých cyklistov, telefonovanie za volantom či porušenie protipandemických opatrení. Udialo sa tak v rámci medzinárodnej policajnej akcie Modrá 24, ktorú v dňoch 24. a 25. novembra organizovala Európska asociácia železničných polícií Railpol.

V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Počas 24 hodín trvajúcej akcie odhalili policajti 107 priestupkov, vypátrali dve osoby a odhalili piatich nelegálnych migrantov.

„Platné opatrenia na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 nerešpektovalo 26 osôb. Najčastejšími priestupkami bolo nerešpektovanie zákazu prechádzania cez dráhu mimo určeného priestoru, nedodržanie prevádzkových pravidiel v priestoroch staníc a zastávok, porušenie zákazu fajčenia a podobne,“ uvádza Bárdyová.

Dodala, že policajti odhalili aj dvoch opitých cyklistov a vodiča, ktorý telefonoval za volantom. Na celej akcii sa zúčastnilo 151 železničných a osem dopravných policajtov. Skontrolovali 353 osôb, 282 vlakov osobnej prepravy a 227 železničných staníc.

Viac k témam: policajna kontrola, Železničná stanica
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia sa pustila do kontroly železničných staníc, prehľadali stovky vlakov a odhalili aj migrantov © SITA Všetky práva vyhradené.

This function has been disabled for Spišiakoviny.