Polícia zakročila proti invalidovi bez rúška. Je to provokatér, priblížil Krúpa z OĽaNO (video)

Share

8.11.2021 (Webnoviny.sk) – Parlamentný výbor pre obranu a bezpečnosť sa zhodol s časťou opozície na tom, že zásah polície proti antirúškarom v minulých dňoch v Prievidzi a Piešťanoch bol zákonný.

Minister vnútra Roman Mikulec po mimoriadnom rokovaní výboru vyhlásil, že stojí za policajtami. Uviedol, že podľa výsledkov kontroly nedošlo k porušeniu zákonov a predpisov.

Zákrok proti invalidnému dôchodcovi

Výbor riešil na podnet strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) prípad, keď polícia zakročila proti invalidnému dôchodcovi bez rúška a vyviedla ho z budovy Klientského centra Okresného úradu v Prievidzi.

Predseda výboru pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa (OĽaNO) povedal, že ide o človeka, ktorý je vyšetrovaný v 17 priestupkoch. „Bez ohľadu na to, že je to dôchodca a invalid, je to provokatér,“ poznamenal Krúpa.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Občania neveria opatreniam vlády

Na rokovaní branno-bezpečnostného výboru si odmietal nasadiť rúško poslanec Marian Kotleba (ĽSNS). Krúpa povedal, že sa v tejto veci obrátil na predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina), aký postup má zvoliť.

Krúpa vysvetlil, že nemá oprávnenie Kotlebu vykázať z výboru. Môže ho len upozorňovať a prerušiť rokovanie výboru. Dodal, že sa mu na správanie Kotlebu sťažujú poslanci aj bežní ľudia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Nezaradená poslankyňa Denisa Saková (Hlas-SD) povedala, že sa „v tejto situácii neprikláňame ani na jednu a ani na druhú stranu“.

Podľa nej má vláda vysokú mieru nedôveryhodnosti a občania neveria v profesionalitu opatrení vlády. „Na druhej strane aj policajný zbor si plnil úlohy nadriadených,“ poznamenala s tým, že na obidvoch stranách musí dôjsť k upokojeniu situácie, a to sa stane s príchodom novej vlády.

Viac k témam: antirúškari, Minister vnútra SR, Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia zakročila proti invalidovi bez rúška. Je to provokatér, priblížil Krúpa z OĽaNO (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.