Polícia zatýka popredných aktivistov, Lukašenko prišiel na protest so samopalom v rukách (video)

Share

24.8.2020 (Webnoviny.sk) – Bieloruské orgány v pondelok zadržali dvoch popredných opozičných aktivistov, ktorí pomáhali viesť vlnu demonštrácií, kde protestujúci požadujú rezignáciu autoritárskeho prezidenta Alexandra Lukašenka.

Predstavitelia opozičnej tzv. koordinačnej rady uviedli, že polícia v Minsku zadržala jej členov Sergeja Dylevského a Oľgu Kovaľkovovú. Uvedený krok predstavuje signál, že 65-ročný Lukašenko mieni potlačiť masívne demonštrácie, ktoré v Bielorusku vypukli po prezidentských voľbách 9. augusta.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby v Bielorusku a protesty (fotografie)

Lukašenko, ktorý v krajine vládne od roku 1994, minulý týždeň upozornil, že spomenutá koordinačná rada vytvorená za účelom plynulejšieho prechodu moci by mohla čeliť trestnému stíhaniu. Bieloruskí prokurátori následne začali vyšetrovanie členov rady pre obvinenie z narušenia štátnej bezpečnosti.

Zadržanie opozičných aktivistov nadväzuje na nedeľňajšie protestné zhromaždenie v Minsku, na ktorom sa zúčastnilo približne 200-tisíc ľudí. Medzičasom sa na sociálnych sieťach rozšírilo video, ako Lukašenko vystupuje z vrtuľníka v nepriestrelnej veste a s kalašnikovom v rukách.

Viac k témam: demonštrácie, protesty
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia zatýka popredných aktivistov, Lukašenko prišiel na protest so samopalom v rukách (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Kategórie článku: SprávySvet

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.