Úvod  >  Článok:  Poľský kamionista narazil do Volva vo vedľajšom jazdnom pruhu, nafúkal 1,58 promile

Poľský kamionista narazil do Volva vo vedľajšom jazdnom pruhu, nafúkal 1,58 promile

Poľský kamionista narazil do Volva vo vedľajšom jazdnom pruhu, nafúkal 1,58 promile

BRATISLAVA 6. februára (WebNoviny.sk) – Opitý poľský kamionista spôsobil dopravnú nehodu. Ako agentúru SITA informoval hovorca žilinskej polície Radko Moravčík, 41-ročný muž v pondelok 4. februára pred 19:00 viedol kamión s návesom po ceste prvej triedy v katastri obce Strečno v smere od Žiliny na Martin v pravom jazdnom pruhu, pričom následne došlo z doposiaľ presne nezistených príčin k zrážke s Volvom XC 90.

Osobné auto viedol 28-ročný muž z Liptovského Mikuláša v tom istom smere jazdy, ale v ľavom jazdnom pruhu. Po dopravnej nehode sa Poliak podrobil dychovej skúške na alkohol s pozitívnym výsledkom. Namerali mu 1,58 promile. U vodiča volva alkohol nezistili. Pri nehode sa nikto nezranil.

Občan Poľskej republiky čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Vyšetrovateľ v Žiline skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža.

Viac k témam: dopravná nehoda, kamión, opitý vodič
Zdroj: Webnoviny.sk – Poľský kamionista narazil do Volva vo vedľajšom jazdnom pruhu, nafúkal 1,58 promile © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním