Úvod  >  Článok:  Poľský kamionista narazil do Volva vo vedľajšom jazdnom pruhu, nafúkal 1,58 promile

Poľský kamionista narazil do Volva vo vedľajšom jazdnom pruhu, nafúkal 1,58 promile

BRATISLAVA 6. februára (WebNoviny.sk) – Opitý poľský kamionista spôsobil dopravnú nehodu. Ako agentúru SITA informoval hovorca žilinskej polície Radko Moravčík, 41-ročný muž v pondelok 4. februára pred 19:00 viedol kamión s návesom po ceste prvej triedy v katastri obce Strečno v smere od Žiliny na Martin v pravom jazdnom pruhu, pričom následne došlo z doposiaľ presne nezistených príčin k zrážke s Volvom XC 90.

Osobné auto viedol 28-ročný muž z Liptovského Mikuláša v tom istom smere jazdy, ale v ľavom jazdnom pruhu. Po dopravnej nehode sa Poliak podrobil dychovej skúške na alkohol s pozitívnym výsledkom. Namerali mu 1,58 promile. U vodiča volva alkohol nezistili. Pri nehode sa nikto nezranil.

Občan Poľskej republiky čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Vyšetrovateľ v Žiline skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža.

Viac k témam: dopravná nehoda, kamión, opitý vodič
Zdroj: Webnoviny.sk – Poľský kamionista narazil do Volva vo vedľajšom jazdnom pruhu, nafúkal 1,58 promile © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním